Testen van het zender bereik

Deze tekst werd overgenomen van het modelbouwforum.nl:

Het is aan te bevelen om voor het gebruik van een nieuw model of een nieuwe ontvanger een reikwijdtetest uit te voeren.Hierbij mag het model niet op de bodem staan, maar moet zich op een hoogte van ca. 1-1,5m bevinden. Gebruik hiervoor een tafel van kunststof of hout, in geen geval van metaal, b.v. een campingtafel. Er mogen zich ook geen geleidende materialen in de naaste omgeving bevinden, zoals auto`s of een metalen omheining.Ook eventuele helpers mogen niet te dicht bij het model staan.

Eerst het model zonder aandrijfmotor inschakelen.

Loop langzaam bij het model vandaan, terwijl constant één roerfunctie langzaam bediend wordt.

Tijdens het weglopen bij het model vandaan, de functie van het roer goed in de gaten houden.

Eventueel iemand vragen, de roerfunctie in de gaten te houden.

Draai tijdens het weglopen de zender wat naar links en rechts om een andere stand van de zenderantenne t.o.v. het model te simuleren.

Met ingeschoven antenne moet,afhankelijk van het zendertype een reikwijdte van ca. 100-150 bereikt worden Bij de zender T12/Z / T14MZ een reikwijdte van ca. 50m, bij de FX-40 ca. 60m

Als deze eerst reikwijdtetest succesvol is, dan wordt deze test herhaald met lopende motor. Let op dat het model goed bevestigd wordt.

De nu bereikte reikwijdte mag iets minder zijn (ca. 20%) Is het duidelijk minder, dan stoort de aandrijfeenheid de ontvanger. Controleer of alle bovengenoemde maatregelen goed uitgevoerd zijn.

Tot slot nog een reikwijdte test uitvoeren met vol uitgetrokken antenne en draaiende motor.Hierbij moet een afstand van minstens 500 m overbrugd worden.

 

ONZE SPONSORS

Neem ook eens een kijkje op de site van onze sponsors 

 


 

Hier kan ook uw advertentie staan.

Neem kontakt met het bestuur voor meer informatie.